IEEE Ogłasza Mianowanie Sophii Muirhead Kolejną Dyrektorką W...| MENAFN.COM

Tuesday, 04 October 2022 04:42 GMT

IEEE Ogłasza Mianowanie Sophii Muirhead Kolejną Dyrektorką Wykonawczą I Operacyjną'


(MENAFN- PR Newswire)

PISCATAWAY, New Jersey, 22 września 2022 r. /PRNewswire/ -- IEEE (Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników), największa na świecie organizacja zrzeszająca przedstawicieli zawodów technicznych, która realizuje misję rozwoju technologii na rzecz ludzkości, ogłosiła dzisiaj mianowanie Sophii Muirhead kolejną dyrektorką wykonawczą i operacyjną (COO). Muirhead oficjalnie obejmie stanowisko z dniem 1 stycznia 2023 r.

„Sophia może pochwalić się bogatym dorobkiem współpracy z zarządem naszej organizacji oraz dogłębną jej znajomością – powiedział K. J. Ray Liu, prezes i dyrektor generalny IEEE. - Rozległe doświadczenie, jakie posiada Sophia, będzie stanowić wsparcie dla zarządu w jego pracach nad tworzeniem przystępnej przestrzeni dla należących do naszej organizacji specjalistów w dziedzinie elektryki i elektroniki, służąc środowisku, które reprezentują, na całym świecie'.

„Organizacją IEEE zainteresowałam się w 2019 r., dostrzegając jej misyjny charakter, zorientowanie na działania służące zarówno interesowi publicznemu, jak i jej członkom – pewnemu wyższemu celowi. Wyznaczenie na stanowisko kolejnej dyrektorki wykonawczej i operacyjnej IEEE to zatem dla mnie prawdziwy zaszczyt i bardzo interesująca perspektywa – skomentowała Muirhead. - Cieszę się na współpracę z kierownictwem, członkami i pracownikami IEEE, w ramach której wspólnie będziemy realizować misję IEEE na całym świecie'.

Jak dotąd, od 2019 r., Muirhead pełniła w IEEE funkcje dyrektorki ds. prawnych (General Counsel) i zgodności z przepisami (COO). Przed przejściem do IEEE zasiadała na stanowiskach wiceprezeski oraz dyrektorki ds. prawnych i zgodności z przepisami w The Conference Board, międzynarodowej organizacji biznesowej. Byłą pierwszą dyrektorką ds. prawnych w ponad stuletniej historii The Conference Board. W swojej karierze pracowała też na stanowiskach operacyjnych, wprowadzając nowe praktyki i narzędzia, wytyczając ścieżki rozwoju i pełniąc rolę katalizatora zmian zwiększających efektywność organizacji. Muirhead posiada bogate doświadczenie na najwyższych stanowiskach dyrektorskich i doradczych. Z jej doradztwa korzystały rady dyrektorów, rady powiernicze, dyrektorzy generalni i liczni współpracownicy.

Muirhead jest członkinią Rady Powierników fundacji The Hunter College Foundation, w której zasiada w komisjach zajmujących się audytem oraz doradztwem dla studentów zainteresowanych karierą w zawodach prawnych i biznesowych. Posiada tytuł doktora nauk prawnych uzyskany w Harvard Law School oraz dyplom licencjacki z wyróżnieniem w zakresie politologii, który otrzymała w Hunter College.

IEEE i jej członkowie inspirują międzynarodowe środowisko do tworzenia innowacji na rzecz lepszego jutra. Organizacja zrzesza ponad 400 tys. członków w przeszło 160 państwach. W swoim dorobku ma często cytowane publikacje, a także organizację konferencji oraz działań o charakterze specjalistyczno-edukacyjnym. IEEE to zaufane źródło dostępnych na całym świecie informacji na tematy związane z inżynierią, informatyką i szeroko rozumianą technologią. Organizacja sponsoruje ponad 1800 konferencji i wydarzeń rocznie, a także odpowiada za jedną trzecią publikowanej na świecie literatury technicznej w dziedzinie elektryki, informatyki i elektroniki. Ponadto IEEE opracowuje międzynarodowe normy, w tym powszechnie stosowaną normę IEEE 802® obejmującą miejscowe, metropolitarne i inne regionalne sieci, w tym Ethernet i Wi-Fi®.

IEEE

IEEE to największa na świecie organizacja zrzeszająca przedstawicieli zawodów technicznych, która realizuje misję rozwoju technologii na rzecz ludzkości. Organizacja wydaje często cytowane publikacje, organizuje konferencje, opracowuje normy techniczne oraz działania o charakterze specjalistyczno-zawodowym, stanowiąc zaufane źródło wiedzy w szeregu dziedzin – od systemów aerokosmonaucznych, informatyki i telekomunikacji, po inżynierię biomedyczną, elektrykę i elektronikę użytkową. Więcej informacji można znaleźć na stronie

KONTAKT:

 Monika Stickel[email protected] +1-732-562-6027

Logo -

SOURCE IEEE

MENAFN22092022003732001241ID1104911017


Legal Disclaimer:
MENAFN provides the information “as is” without warranty of any kind. We do not accept any responsibility or liability for the accuracy, content, images, videos, licenses, completeness, legality, or reliability of the information contained in this article. If you have any complaints or copyright issues related to this article, kindly contact the provider above.