Saturday, 23 October 2021 01:36 GMT

Společnost GWM se zavázala k uhlíkové neutralitě a provádí intenzivní výzkum a vývoj hybridních technologií


(MENAFN- PR Newswire) PAO-TING, Čína, 15. října 2021 /PRNewswire/ -- Společnost GWM usiluje o uhlíkovou neutralitu a nedávno představila několik hybridních elektrických vozidel. V rámci propagace výzkumu a vývoje hybridních technologií a modernizace svých modelů na nich předvedla nejžhavější novinky v této oblasti.
WEY MAQIDUO(Chinese name), HAVAL H6 and WEY Coffee 01

Hybridní technologie tvoří zásadní součást celkového strategického plánu společnosti GWM. Koncept "velkých investic" do výzkumu a vývoje společnost GWM motivoval k tomu, aby sama navrhla a vyvinula platformu L.E.M.O.N., do které investovala 20 miliard jüanů. Tuto platformu lze přizpůsobit dvěma různým hybridním architekturám, a to architektuře DHT (Dedicated Hybrid Technology) a architektuře P2/P2+P4.

Platforma L.E.M.O.N. DHT, vysoce integrovaná hybridní technologie spojující benzínový a elektrický pohon, dokáže díky koordinaci účinného hybridního motoru a dvoumotorového hybridního systému dosáhnout optimálního výkonu při jakémkoliv rozsahu rychlosti a ve všech situacích. Přináší tak uživatelům rychlou, plynulou a tichou jízdu nenáročnou na energii.

Touto technologií byl vybaven model HAVAL H6 HEV, který měl celosvětovou premiéru v červnu v Thajsku. Jeho představení oživilo místní trh s novými energetickými vozidly a místní uživatelé si ho oblíbili. Brzy se stal nejprodávanějším modelem v tomto segmentu thajského trhu.

Tuto technologii využívá také model WEY MAQIDUO (čínský název), který byl představen na mezinárodním autosalonu v Tianjinu 29. září 2021. Tento nový model se vyznačuje rychlou odezvou na výkon, silnou akcelerací, plynulým řazením a tichou a pohodlnou jízdou v různých situacích. Díky využití výkonné velkokapacitní baterie HEV je poměrně úsporný, jeho celkový dojezd činí až 1100 km a celková spotřeba paliva pouhých 4,7 l/100 km.

Model WEY Coffee 01 PHEV kromě toho využívá hybridní architekturu P2+P4. Vůz se objevil na Autosalonu Mnichov (IAA), který se konal 6. září 2021 v Mnichově. Tento hnací motor je instalován na přední a zadní nápravě a vyrovná se proto elektrickému pohonu všech kol bez hnací hřídele. Tato kombinace zajišťuje modelu silný výkon, efektivní nakládání s energií v různých situacích, různé jízdní režimy i flexibilitu. Coffee 01 PHEV tak má plug-in hybridní pohon vhodný pro různé situace, který umožňuje zrychlení 5s/100km a maximální rychlost 235 km/h.

V současné době jsou hybridní technologií L.E.M.O.N. vybavené především modely dvou značek, a to HAVAL a WEY. Po nich budou na trh uvedena další hybridní elektrická vozidla, díky kterým si uživatelé po celém světě budou moci nadále užívat ekologickou i efektivní jízdu.

Společnost GWM také trvá na využívání různých technologických řešení včetně hybridní, čistě elektrické i vodíkové energie. Má k dispozici také několik technických rezerv, jako jsou bezkobaltové baterie a baterie Dayu, takže se může pochlubit komplexním technickým plánem v oblasti čisté energie.

Jack Wei, předseda představenstva společnosti GWM, na konferenci o strategii do roku 2025 uvedl, že aby si společnost GWM udržela své postavení lídra v oblasti technologií, má v příštích pěti letech v plánu investovat do výzkumu a vývoje až 100 miliard jüanů, zejména do čistě elektrických, vodíkových a hybridních technologií.

Foto –

SOURCE GWM

MENAFN14102021003732001241ID1102973729


Legal Disclaimer:
MENAFN provides the information “as is” without warranty of any kind. We do not accept any responsibility or liability for the accuracy, content, images, videos, licenses, completeness, legality, or reliability of the information contained in this article. If you have any complaints or copyright issues related to this article, kindly contact the provider above.